msgbartop
msgbarbottom

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Chirurgia plastyczna staje się coraz popularniejsza, przede wszystkim jeśli chodzi o zabiegi oferowane dla kobiet. Wśród nich znaleźć można labioplastykę. Jest to zabieg wykonywany zawsze w narkozie ogólnej. Należy on do zabiegów intymnych, które wymagają wykonania go w pozycji ginekologicznej. Sam zabieg dotyczy zmniejszenia lub powiększenia warg sromowych mniejszych.

Jest wykonywany głównie u tych kobiet, które poprzez deformację warg sromowych mają problemy z utrzymaniem higieny osobistej. Może mieć to również negatywny wpływ na uprawianie sportu czy odczuwanie doznań seksualnych. Po wykonaniu tego zabiegu samopoczucie psychiczne oraz wygoda w ruchach może być znacznie większa. Dzięki temu np. jazda na rowerze może stać się przyjemna oraz pozbyć się można dyskomfortu, który był uporczywy nawet przy noszeniu bielizny. Cały zabieg nie jest skomplikowany, ale wymaga od lekarza sporej precyzji.

Cała operacja nie powinna trwać dłużej niż godzinę oraz jest to zabieg, który nie niesie za sobą ryzyka komplikacji. Jest on bezpieczny i również nie naraża kobiet na późniejsze odczuwanie bólu, który jest stosunkowo niewielki. Bardzo ważne jest by po tym odpowiednio dbać o higienę intymną, co ma duży wpływ na szybkość gojenia się ran. Tak więc labioplastyka jest bezpiecznym zabiegiem, który może w znaczny sposób poprawić komfort życia kobiety.