msgbartop
msgbarbottom

Plastyka powiek

plastyka powiekChirurgia plastyczna staje się powoli jednym z wielu zabiegów, które służą poprawie urody. Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie różnego typu zabiegów, tylko po to, by znacznie podnieść swoją zewnętrzną atrakcyjność. Można już prawie mówić o wprowadzeniu operacji plastycznych do grona zabiegów kosmetycznych.

Wśród typowo „kosmetycznych” zabiegów można znaleźć plastykę powiek. Jest to zabieg skierowany dla tych wszystkich kobiet, które uskarżają się na tak zwane „worki pod oczami” lub zbyt opuchniętą górną powiekę. Cały zabieg nie jest skomplikowany i nie wymaga długiego pobytu w klinice. Wystarczy tylko, że na jego wykonanie i dojście do siebie przeznaczymy około tygodnia czasu. Sam zabieg trwa krótko, bo tylko około 2 – 3 godzin. Po jego wykonaniu pacjentki są już wypisywane do domu. Wtedy tylko trzeba czekać aż zejdzie opuchlizna, spowodowana wycięciem nadmiaru skóry i nadaniu odpowiedniego napięcia skórze powiek. Aby złagodzić opuchliznę można śmiało stosować okłady z rumianku do 3 dni po operacji, ale nie dłużej, bo w następnych dniach zazwyczaj następuje ściągnięcie szwów.

Pełne zagojenie i całkowity powrót do życia codziennego zazwyczaj następuje w przeciągu 7 – 8 dni, wtedy też możliwy jest już powrót do pracy. Także cała operacja jest zabiegiem mało skomplikowanym i nie wymagającym długiej rekonwalescencji, dzięki czemu mogą z niego korzystać wszystkie kobiety, które mają problemy ze zwisającą skóra pod powiekami i na powiece górnej. Rezultaty, jakie można osiągnąć, dzięki temu zabiegowi, nie są możliwe do osiągnięcia nawet przez najdroższe kremy stosowne latami.